Hotzebra logo

HOTZEBRA®.SK

HOTELOVÁ REZERVÁCIA

Späť na hľadanie hotelov
Späť na Blog

Najkrajšie pláže v Chorvátsku

Keďže Chorvátsko stále patrí k najnavštevovanejším destináciám slovenských cestovateľov, prinášame vám prehľad najkrajších pláží v Chorvátsku. Možno vás niektorá z nich zaujme.

 

Istria:

 

Rabac – stredisko na Istrii s viacerými menšími štrkovými plážami, ktoré sú oddelené skalnými výbežkami. Vstup do mora je pozvoľný, vhodný aj pre deti. Na väčšinu z pláži je však potrebné zísť z promenády po niekoľkých schodoch, čo s detským kočíkom môže byť obtiažne. Celé stredisko Rabac je obklopené bujnou vegetáciou, takže prostredie je krásne zelené.

 

      Kliknite sem pre hotely Rabac

 

  

Medulin – letovisko na Istrii so štrkovými plážami, ale aj s novou piesočnou plážou ideálnou pre malé deti. Nájdete tu aj nudistické pláže. Známe mesto Pula je vzdialené 10km.
 

   Kliknite sem pre hotely Medulin 

 

 

Crveni otok (Rovinj) – pláže na ostrove Crveni otok pri mestečku Rovinj nie sú preplnené ako pláže na neďalekej pevnine. Na ostrov sa nedostanete autom, len kyvadlovou lodnou dopravou z mesta Rovinj, za 15minút.

 

     Kliknite sem pre hotely Crveny otok (Rovinj)

 

 

Dalmácia:

 

Nin (Severná Dalmácia) - pláže v Ninskom zálive sú prevažne pieskové s miernym vstupom do mora, takže sú ideálne aj pre menšie deti. Zároveň je voda v zálive teplejšia ako otvorené more. Nin leží 15km od Zadaru. 

  

      Kliknite sem pre hotely Nin  

 

 

Omiš (Stredná Dalmácia)- čarovné mesto známe aj z filmu Winettou má piesočné pláže s mierym vstupom do mora. Pláž priamo v meste je v sezóne dosť preplnená, kľudnejšia je v časti Omiš-Duče. 

  

       Kliknite sem pre hotely Omiš   

 

 

Brela (Makarská riviéra)– má niekoľko krásnych pláží, najznámejšia Punta Rata je zaradená medzi 10 najkrajších pláží na svete. Pláže sú prevažne štrkové, Punta Rata štrkovo-piesková, a sú lemované borovicami, takže aj na pláži si môžete nájsť chládok. Pláže sa tiahnu až po Bašku-Vodu. 

 

       Kliknite sem pre hotely Brela 

 

 

Bol (ostrov Brač) - tu sa nachádza známa pláž Zlatni Rat vybiehajúca do mora. Kamienková pláž s miernym vstupom do mora je vhodná aj pre deti. Niektoré časti pláže sú vyhradené na vodné športy, je vhodná aj na surfovanie, kiting a iné.

  

       Kliknite sem pre hotely Bol    

 


Chorvátsko je tiež bohaté aj na nudistické pláže, ktoré nájdete po celom pobreží, aj na ostrovoch. Je tu možné nájsť aj nudistické a naturistické strediská. Tu sú niektoré z nich:

 

Koversada, Vrsar – na Istrii pri Vrsare je najväčšie naturistické stredisko v Európe. 

Lanterna, Tar – nudistický komplex pri krásnych plážach pri meste Poreč.
 

 TOPlist