Hotzebra logo

HOTZEBRA®.SK

HOTELOVÁ REZERVÁCIA

Späť na hľadanie hotelov
Späť na Blog

Za jarnými nákupmi a zážitkami do Londýna

 

 

Najlepšie, najsvetovejšie, najlacnejšie, najvzrušujúcejšie, najluxusnejšie - Londýn je Mekka nákupov na starom kontinente. Na úvod to obligátne zaparkujte na Oxford Street, kde Zara strieda H&M, ktorému tu sekunduje Mango a  na krk dýcha Topshop. Rovno na Oxford street sa môžete aj ubytovať, aby ste svoj čas strávený v Londýne nepremrhali cestovaním. Osobne som vždy mala pocit, že zľavami a špeciálnymi ponukami sa to na Oxfordke hemží neustále, bez ohľadu na veľké sezónne a menšie medzisezónne výpredaje. Od Oxford Circus  smerom k Tottenham Court Road to cca v polovici začína pripomínať tovarom Miletičku s tržničným tovarom a rôznymi kópiami známych značiek. Smer na Marble Arch je pre našinca viac „chic“ a ak má niekto rád nákupy v elegantných obchodných domoch, tak odporúčam zablúdiť do Selfridges, Debenhams alebo House of Fraser -  všetky významné značky (Ralph Lauren, HugoBoss, Burberry Barbour, Cavalli, Rado, atď...) tu majú svoje zastúpenie. Ak hľadáte značky, ktoré sú na Slovensku v kamenných obchodoch nedostupné, garantovane sa namotáte v GAP, Wallis, Monsoon, New Look, River Island, Jigsaw - tu sa ponuka nájde pre každú peňaženku.

 

  

 

Ak preferujete intimitu a lesk butikov svetových značiek, vašou zastávkou je New Bond Street. Vládne tu šialená koncentrácia luxusu a Dior, Cartier, Chanel, Piaget, Hermés, Ralph Lauren a mnohí ďalší vás budú pokúšať možno práve v tomto poradí. Alternatívou k NBS je King´s Road v Chelsea. Aj kvôli  „verybritish“ atmosfére sa oplatí navštíviť Harrod´s v časti Knightsbridge. Kráľovná tam síce už nejaký ten piatok nenakupuje, ale vy sa môžete stať majiteľkou skvelých kúskov oblečenia, šperkov, parfumov, kvalitných cukroviniek, luxusných doplnkov do domácnosti. Samozrejme, len ak po tom všetkom túžite. Tu sa fantázii medze nekladú a ani ponuke.

 

Menej prepchatá ako známa Oxford Street je nákupná ulica Kensington High Street. Ponúkame vám prehľad hotelov vzdialených do 1 km od tejto ulice, zoradených podľa ceny. Kensington High Street je elegantná, široká a až na pár výnimiek tu nájdete všetko - Zara, GAP, H&M, Next, Monsoon, Marks and Spencer, Jaeger, Jigsaw, Warehouse, a.i. Šarmantnými uličkami a skvelými obchodmi poteší Richmond na juhozápade Londýna. Nákupy, ktoré tu absolvujete, odporúčam zapiť v obľúbenom Pitcher&Piano so skvelým výhľadom na Temžu, nie je vylúčené, že tu narazíte aj na nejakú tú celebritu. Chiswick Road má tiež príjemnú atmosféru pre nákupy a posedenie v milých kaviarňach, ktoré skoro všetky ponúkajú vonkajšie posedenie. 

 

Nákupy v Londýne sú aj o trhoch – Portobello je ťažká klasika. Nachádza sa v blízkosti z filmu známej štvrte Notting Hill, neďaleko nej tiež nájdete príjemné ubytovanie   a môžete sa na chvíľu stať Hugh Grantom a Juliou Roberts. Na trhu Portobello vaše oko a peňaženky potešia nielen starožitnosti a lacné oblečenie, ale šancu na skvelý zážitok dostanú aj vaše chuťové bunky. Zelenina je chrumkavá, ovocie čerstvé a za pohodové ceny. Miestne pekárne a lahôdky často ani nezbadáte, pretože sa ukryli za stánky lemujúce ulicu. Ak vojdete, odmenou vám budú skvelé krehké zákusky a torty, z ktorých máte chuť zlízať čokoládu aj cez sklo výkladu. Kto chce čumieť na latex, vintage, piercing, vyrezávaný nábytok z Indonézie, vybíjané opasky pre punkerov a čierno - čierne háby pre „gothic“ nadšencov, záplavu strieborných šperkov a šialených parochní, potiahnite to do Camden Town. Ani jeden zo štyroch camdenáckych trhov vás nesklame.

 

Kto chce „nakúpiť“ zážitky, šup šup na Lodnon Eye, prejdite pod Tower Bridge do St. Catherine Docks, ak netrpíte klaustrofóbiou prejdite z Island Gardens tunelom pre peších pod Temžou až do Greenwichu (novozrenovovaný hootvoria v marci 2011). Práve cez Greenwich prechádza nultý poludník a aj na Greenwich High Road nájdete hotel za skvelú cenu. Ďalej sa naloďte  na Embankment na loď a splavte Temžu až po Hampton Court (výlet cca na pol dňa), nadýchajte sa boho atmosféry v Soho a k peniazom privoňajte v City.  Hyde Park, Buckinghamský palác, Trafalgar Square, Tower of London a klenoty jej Veličenstva, Big Ben, Westminster, St. Paul´s prihoďte na zoznam „musím to vidieť“. Tu však nenakupujte ani len suveníry a vstupenky si skúste rezervovať on-line vopred.

 

 

Tajný tip: na najväčšie atrakcie si kúpte vstupenky na stanici metra, ktorá je k bodu vášho záujmu najbližšie.

 TOPlist